Az eddig is köztudott volt, hogy a kórházba elég sok mindent magával kell vinnie az embernek, ha ne adj Isten műtétre, kórházi ellátásra szorul. Azt viszont eddig nem is gondoltuk, hogy még a fáslit is a betegnek kell vinnie a műtéthez…
A SOTE I. számú női klinikáján szórólapokat osztogatnak a műtétre váróknak, amelyen felsorolják mit kell magukkal vinniük. – Írja az Index.
Szükséges dolgok az intenzív osztályra:
- szénsavmentes víz
- pohár
- evőeszköz
- tisztálkodási eszközök
- bugyi
- betét
- papír zsebkendő
- WC papír
- saját gyógyszerek
- törölköző
- 2 db. fásli (10 cm-es) – műtőssegédnek kell adni, a műtőbe menet
Aki járt már valaha kórházban, talán meg sem lepődik azon, hogy neki kell vinnie a vizet, vagy törölközőt, de az cseppet sem bizalomgerjesztő, hogy a műtétre menet, 2 db. fáslit kell a műtőssegéd kezébe adni. Felmerül a kérdés, hogy tényleg akkora gond van a kórházban, hogy még a pár száz forintos fáslit sem tudják biztosítani a betegeknek?
Az Index megkereste a SOTE-t, hogy megtudják, mióta osztogatják a szórólapot és mi történik akkor, ha valaki nem visz fáslit. A megkeresésére a SOTE az alábbi választ adta:
„Az I. Sz. Szülészeti és Nőgyógyászati Klinikán rendelkezésre áll minden kezeléshez és ellátáshoz szükséges feltétel. Egyetlen műtét sem marad el személyi vagy tárgyi feltétel hiánya miatt. A betegek jogos igénye, hogy a Klinikán töltendő időszakról részletes tájékoztatást kapjanak. A lista azért készült, hogy felhívják a betegek figyelmét, mire lesz szükségük a benntartózkodásuk során. Amennyiben a felsorolt dolgokat nem hozza valaki magával, a klinika akkor is biztosítja ezeket számukra, de a páciensek többsége szívesebben használ pl. saját törölközőt, evőeszközt.
A fáslinak az alsó végtagi mélyvénás trombózis megelőzésében van szerepe, melynek alkalmazása a műtétet követően, a beteg otthonában is előnyös. A Klinika azoknak a betegeknek is biztosít fáslit, akik nem hoznak magukkal, a Klinika raktára jelenleg is feltöltött állapotban van és megfelelő mennyiségű fásli áll rendelkezésre.
A tájékoztató lista több mint tíz éve létezik a klinikán, nem jelez forráshiányt.”