Te szereted a pizzát? Ami engem illet, én nagyon! Ezért igencsak megörültem ennek a receptnek, amit egy régi, Nápolyban élő barátnőm osztott meg velem. Érdekes a maga nemében, mert ez a recept nem egy pizza receptje, hanem csak annak tésztájáé.
Sokan talán nem is gondolnák, hogy az ínycsiklandozóan finom pizza titka nem csak a feltét, hanem a sikeres tészta is? Olyan ez, mint a gyémántfoglalata.
A lisztes alap ebben a receptben vékony és nagyon puha, viszont az elkészítése sem sok időt vesz igénybe, továbbá nem igényel nagy mennyiségű erőfeszítést, vagy különleges kulináris készségeket sem.
Hogyan csináljunk igaz pizzatésztát?
Ma a KETKES szerkesztősége jóvoltából te is megtudhatod, hogyan készíthetünk otthoni körülmények között vékony, finom és puha pizzatésztát. Miután kipróbáltam ezt a receptet, bátran állíthatom, az otthon készült pizzám felveszi a versenyt bármelyik Olaszországban készített pizzával!
Hozzávalók:
- 400 gramm búzaliszt
- 0,5 teáskanálnyi só
- 7 gramm instant élesztő por (1 csomag)
- 1 evőkanál cukor
- 2,5 evőkanál olívaolaj
- 220 ml víz
- egy kevés liszt és olaj a tésztával történő munkához
Elkészítése:
1. Keverjük össze a lisztet a sóval, majd öntsük a gyúródeszkára, vagy egy tálba úgy, hogy egy kis halmot kapjunk, melynek bemélyedés van a közepén.
2. Egy megfelelő edénybe öntsünk meleg vizet, és ebben oldjuk fel az élesztőt és a cukrot, majd öntsük a lisztbe.
3. A halom közepéből kiindulva a kezünkkel, vagy egy fakanállal keverjük össze a tésztát úgy, hogy közben fokozatosan adjuk hozzá az olívaolajat. Igyekezzünk a széléről mindig a közepe felé keverni a masszát.
4. 5 percig gyúrjuk a tésztát, hogy simává és rugalmassá váljon.
5. Formázzunk a tésztából egy nagy gombócot.
6. A keverőedény alját és falát finoman permetezzük be olajjal, majd helyezzük bele a tésztagombócot. Fedjük le konyharuhával, vagy frissentartó fóliával.
Hagyjuk állni szobahőmérsékleten fél óráig. A tésztának ezen idő alatt körülbelül kétszeresére kell dagadnia.
7. Válasszuk szét két egyenlő részre a tésztát, majd mindegyiket sodorjuk ki laposra.
8. Hogy milyen feltéttel készítjük el a pizzát, az már a mi ízlésünkre van bízva. A feltéthez legtöbbször használt szószok a paradicsomos és a majonézes, érdemes hát ezzel megkenni a tésztát. Ha kolbászos feltétet készítünk, ügyeljünk rá, hogy vékony szeletekre vágjuk, vagy apró kockára.
A kemény sajtot reszeljük le. Bátran kísérletezzünk, adjuk hozzá a kedvenc fűszereinket, de felhasználhatunk friss zöldségzöldet is, mint például a kapor, petrezselyem, bazsalikom.
Szerkesztőségünk tanácsa
Ez a recept biztosan nagy segítségedre lesz akkor, amikor szívesen megennél egy finom forró pizzát, de túlságosan lusta vagy elmenni egy pizzériába vagy lemenni a szupermarketbe. A megadott arányok és a hozzávalók mennyiségének pontos betartásával puha, vékony és rugalmas tésztát kapsz. Bármilyen feltéttel készítsd is, mindenképpen egy finom és ízletes pizzát tudsz az asztalra varázsolni.
Oszd meg ezt a receptet barátaiddal, ismerőseiddel is a közösségi hálózatokon!