A kókuszos krémes recept tényleg nagyon egyszerű és mégis mindenkit elkápráztat. Ez a sütemény tipikusan az a fajta, ami másnapra lesz igazán tökéletes. A vékony kakaós lapok szépen megpuhulnak a krémtől, a kókuszos puding pedig selymesen összeér az egésszel. Nem kapkodós recept, de minden perc bőven megtérül, mert egy nagyon mutatós és finom sütemény kerül az asztalra.
Hozzávalók a lapokhoz:
- 40 dkg liszt,
- 5 dkg kakaópor,
- 1 csipet só,
- 1/2 csomag sütőpor,
- 5 dkg porcukor,
- 15 dkg vaj,
- 1 db tojás,
- 6 – 7 evőkanál tejföl.
Hozzávalók a krémhez:
- 4 csomag főzhető kókusz ízű pudingpor,
- 22 dkg cukor,
- 1,5 l tej,
- 12 dkg vaj,
- 5 dkg kókuszreszelék (a tetejére)
Elkészítés:
A lisztet, a kakaóport, a sütőport, a sót és a porcukrot egy tálba szitálom, majd hozzáadom a felkockázott vajat, és gyors mozdulatokkal elmorzsolom. Beleütöm a tojást, majd a tejfölt is hozzá adom és alaposan összegyúrom. Ha a tészta túl száraz, kevés tejfölt adhatsz még hozzá, hogy jól gyúrható legyen.
A tésztát három egyforma részre osztom, cipókat formázok, folpackba csomagolom, és legalább 30 percre hűtőbe teszem. Pihentetés után a cipókat egyenként nagyon vékonyra, körülbelül 25 × 35 cm-es téglalap alakúra nyújtom. Villával megszurkálom őket, majd előmelegített, 190 fokos sütőben 8 – 10 perc alatt megsütöm. Sütőtől függően ez az idő kicsit eltérhet. A lapokat teljesen kihűtöm.
Amíg a lapok hűlnek, elkészítem a krémet. A pudingport és a cukrot egy nagyobb lábasba teszem, kevés tejjel csomómentesre keverem, majd hozzáöntöm a maradék tejet is. Közepes lángon, folyamatos keverés mellett sűrűre főzöm. Amikor elkészült, lehúzom a tűzről, hozzáadom a vajat, és simára keverem.
A forró pudingból kiveszek körülbelül 6 evőkanálnyit, ezt félreteszem a tetejére. Az első kakaós lapot egy tálcára helyezem, ráöntöm a krém felét, majd ráteszem a második lapot. Erre jön a krém másik fele, végül a harmadik lap. A félretett pudingot egyenletesen elkenem a felső lapon, majd megszórom kókuszreszelékkel.
A süteményt egy éjszakán át szobahőmérsékleten hagyom pihenni, hogy a lapok megpuhuljanak és az ízek összeérjenek. Másnap szeletekre vágva kínálom. Igazi klasszikus, amit érdemes megsütni. Jó étvágyat!




















