Világbajnoki címet nyert és paralimpiai kvótát szerzett Illés Fanni

Jól indult a mieink számára az idei paraúszó világbajnokság, hiszen rögtön az első nap aranyéremnek örülhettünk: Illés Fanni a tavalyi Európa-bajnoki győzelem után most már világbajnoknak is vallhatja magát, miután csaknem négy századdal nyerte meg kategóriájának 100 méteres mellúszás versenyét.

Az idei paraúszó világbajnokságon megdőlt a részvételi rekord, ugyanis 80 ország 650 sportolója száll versenybe az érmekért.

Megcsináltuk! Világbajnok vagyok 100m mellen. 🤩💪🏽🇭🇺 #roadtotokyo2020🇯🇵

Közzétette: Fanni Illés – 2019. szeptember 9., hétfő

A magyarok vezetőedzője, Becsey János szerint Illés Fanni kitartása és akaratereje példaértékű, hiszen a csalódást keltő riói paralimpiai szereplés után kettőzött erővel küzdött céljaiért, aminek köszönhetően Európa-bajnoki és Világbajnoki címet szerzett.

Az idei paraúszó világbajnokságon hét magyar versenyző vesz részt, Illés Fanni mellett Száraz Evelinért, Pap Biankáért, Adámi Zsanettért, Konkoly Zsófiáért, Tóth Tamásért, és Iván Bencéért szoríthatunk.